Isofloc f jest celulozowym materiałem izolacyjnym, wytwarzanym z papieru gazetowego. Produkowany jest  w Berlinie przez firmę Dammstatt W.E.R.F., nalężącą do Grupy Isofloc. Isofloc f powstaje z makulatury z gazet codziennych, najpierw sortowanej, następnie rozdzieranej i rozdrabnianej aż do uzyskania postaci izolujących płatków celulozy. Cały proces ogranicza do minimum zużycie energii i wody. Produkcja Isofloc f jest przyjazna środowisku – w przeciwieństwie do procesu wytwarzania konwencjonalnych izolacji.
Certyfikat Der Blauer Engel poświadcza ekologiczność materiału izolacyjnego Isofloc f i jego przyjazność dla środowiska. Celulozowy materiał dociepleniowy Isofloc f jest jedynym materiałem izolacyjnym, który posiada to ważne oznaczenie www.blauer-engel.de

Poddasze
Materiał Isofloc F umożliwia szybkie i ekonomiczne docieplenie stropu, zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym oszczędności energii (EnEV). Płaty włókien izolacyjnych wdmuchiwane są w przestrzeń pomiędzy belkami stropu. Izolacji nie trzeba pracochłonnie przycinać i dopasowywać. Nadmiar materiału można ponownie wykorzystać – nie ma odpadów materiałowych. Isofloc F w całości wypełnia powierzchnie. Płaty włókien celulozowych dopasowują się do każdej nierównej powierzchni. Isofloc F tworzy bezspoinową warstwę izolacyjną również w trudno dostępnych miejscach, takich jak wyprowadzenia rur.

 

7 powodów dla których warto stosować isofloc F
• bezspoinowy montaż każdej grubości izolacji metodą wdmuchiwania
• ochrona przed zimnem dzięki nieprzepuszczającej powietrza pęczkowanej strukturze włókien
• ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się budynków latem dzięki dużej pojemności cieplnej materiału
• dobra ochrona przed pożarem dzięki zdolności utrzymywania odpowiedniej temperatury
• ochrona elementów konstrukcji przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci
• rezygnacja z chemicznej ochrony drewna
• ekologiczność – powstaje z surowców odnawialnych

Budowle drewniane
Isofloc F to rozsądny wybór na materiał izolacyjny dla budowli drewnianych. Lekkie konstrukcje drewniane nie mają takiej zdolności utrzymania ciepła jak budowle masywne. Materiał termoizolacyjny z włókien celulozowych Isofloc F ma parametry na tyle dobre, że z powodzeniem wyrównuje te różnice. Isofloc F to najlepszy wybór dla osób chcących mieszkać w ekologicznym domu drewnianym. Ten naturalny materiał izolacyjny jest dopuszczalny do użytku także w tych budynkach drewnianych, w których nie używano chemicznych prezerwatów drewna. Isofloc F pomaga spełnić wymagania dotyczące ochrony drewna:
• zapewnia szybkie wysychanie w przypadku zastosowania wilgotnego drewna
• warstwa izolacji ma wystarczającą elastyczność i stabilność oraz nie tworzy spoin, gdzie mogłaby zgromadzić się woda kondensacyjna.
Isofloc F to dobra izolacja termiczna i dźwiękowa dla wszystkich elementów budowli drewnianych: stropów, podłóg, dachu, ścian zewnętrznych i wewnętrznych ścianek działowych. Bezspoinowa, szczelna warstwa izolacyjna o parametrach materiału Isofloc F przynosi wymierne oszczędności. Sprawdzenie szczelności budynku za pomocą testu „blower door”, uwidacznia, że użycie izolacji z włokien celulozowych daje wyższy stopień uszczelnienia niż inne materiały izolacyjne.

Budowle masywne (murowane)
Docieplenie włóknocelulozą dachów skośnych czy stropodachów w budynkach murowanych jest najlepszym sposobem ochrony przed niskimi i wysokimi temperaturami. Isofloc F zalecany jest również do zasypywania lekkich ścianek wewnętrznych w celu polepszenia izolacyjności dźwiękowej.